Boat tour on the Little Belt - Zille1

Here, you will get a chance to see some of the world’s smallest whales

Date and time
Pcs.
Voksen/Adult
Barn/Child u. 13 år/yrs
Mon, 28/09/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 28/09/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 29/09/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 29/09/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 30/09/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 30/09/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 01/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 01/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 02/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 02/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Sat, 03/10/2020 - 16:00
10 stk
300,00
200,00
Sun, 04/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 05/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 05/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 06/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 06/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 07/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 07/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 08/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 08/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 09/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 09/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Sun, 11/10/2020 - 10:00
8 stk
300,00
200,00
Mon, 12/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 12/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 13/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 13/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 14/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 14/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 15/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 15/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 16/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 16/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Sat, 17/10/2020 - 16:00
10 stk
300,00
200,00
Sun, 18/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 19/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Mon, 19/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 20/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Tue, 20/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 21/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Wed, 21/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 22/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Thu, 22/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 23/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00
Fri, 23/10/2020 - 14:00
10 stk
300,00
200,00
Sat, 24/10/2020 - 16:00
Sold out
300,00
200,00
Sun, 25/10/2020 - 10:00
10 stk
300,00
200,00

Quantity

Total

0,00
0,00
Transaction fee5,00

Total :

Total:

Marsvinesafari på Lillebælt er populært som aldrig før

Kom med turskibet Zille-1 af Skærbæk på en 3 timers sejltur på Lillebælt, garantien for at se den lille hval er næsten 100% sikkert.

En anderledes tur hvor nærvær og personlig kontakt er en del af oplevelsen, få svar på alle dine spørgsmål.

 

Lørdag fra kl. 16.00 til kl. 19.00 

Mandag - fredag samt søndag fra kl. 10.00 til kl. 13.00

Mandag - fredag samt søndag fra kl. 14.00 til kl. 17.00

 

Vi sejler med minimum 8 passagerer, max 12 passagerer

Pris for voksne kr. 300,00 - børn til og med 13 år kr. 200,00

Husk praktisk beklædning

Video af skibet Zille-1

Passagerskibet Zille-1 af Skærbæk

Link til Marsvinet

Yderligere oplysning på tlf. 21910235 eller på mail bjankmail@gmail.com, se også www.meer2sea.dk

Med maritim hilsen

Skipper

Bjarne Knudsen

Practical information
Deadline for ordering:
8 før afgang
Possible cancellation:
Mindre end 8 passagerer og dårligt vejr
Duration:
3 timer
Age:
Børn ifølge med voksne
Please remember:
varmt tøj
Handicap friendly:
ja, i begrænset omfang
Safety:
Sikkerhedsinstruks inden afsejling
Guide:
Ja
Catering:
Nej

Contact information

Bjarne Knudsen
Skærbæk Havnegade over for AquaBlu
7000 Skærbæk
  • Tlf.: 21910235